5 травня спеціалісти Деснянського басейнового управління водних ресурсів у складі спеціально створеної робочої групи при облдержадміністрації здійснили перший рейд на території Куликівського району Чернігівської області, за колективним зверненням громадян, стосовно розорювання земель в межах прибережної захисної смуги річки Десна біля с. Кладьківка Куликівського району.

За візуальним оглядом встановлено, що дані території розорені або оброблені механічним способом (дискуванням) і частково перебувають у межах нормативної прибережної захисної смуги річки Десна. Це є порушенням природоохоронного режиму використання земель водного фонду та вимоги ст. 60,61,96 Земельного Кодексу України, ст. 88,89 Водного Кодексу України.

Відповідні порушення – пряма загроза водному балансу в екосистемах області. Тому посилення контролю у вирішенні відповідних проблем з боку влади вкрай необхідне. Сподіваємось вже найближчим часом отримаємо позитивні результати.

Нагадуємо, якщо ви володієте інформацією щодо несанкціонованих розорень на територіях прибережних захисних смуг – повідомляйте Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА за тел. (0462) 67-48-72.