• створюється Держводагентством та є консультативно-дорадчим органом у межах суббасейнів Десни та верхнього Дніпра;
  • діє на території Сумської, Чернігівської та Київської областей;
  • створюється відповідно до статей 133, 15 Водного кодексу України, на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних витоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики, з метою врахування інтересів усіх зацікавлених сторін щодо використання та охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

 

 

18.01.2024 Засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра
18 січня відбулося онлайн-засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра.
На засіданні під головуванням Сергія Цибулі, голови басейнової ради Десни та верхнього Дніпра, затверджено план роботи на поточний рік та розглянуті пропозиції до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік в межах суббасейну річки Десна від водогосподарських організацій Держводагентства.
З пропозиціями до плану заходів заслухали начальника управління О. Рибалку та голову Сосницької селищної ради Андрія Портного, який звернувся до членів басейнової ради щодо необхідності вирішення існуючих проблем захисту земель сільськогосподарського призначення та існуючої інфраструктури від шкідливої дії вод р. Десна біля с. Велике Устя, с. Пекарів, с. Спаське Чернігівської області.
В. Макаренко, заступник начальника відділу з управління інфраструктурою РОВР у Сумській області, ознайомила членів басейнової ради з підготовленими пропозиціями щодо захисту земель від шкідливої дії вод р. Гвинтова біля і р. Клевень на території Сумської області.
Після обговорення наданих пропозицій членами басейнової ради прийнято рішення щодо їх погодження.
Також члени басейнової ради обговорили питання актуальності наповнення Державного водного кадастру в частині обліку поверхневих водних об’єктів суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна.