• створюється Держводагентством та є консультативно-дорадчим органом у межах суббасейнів Десни та верхнього Дніпра;
  • діє на території Сумської, Чернігівської та Київської областей;
  • створюється відповідно до статей 133, 15 Водного кодексу України, на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних витоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики, з метою врахування інтересів усіх зацікавлених сторін щодо використання та охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

 

10 жовтня на засіданні басейнової ради Десни та верхнього Дніпра було розглянуто питання розробки елементів плану управління річковим басейном Дніпра (в частині суббасейну Десни та суббасейну верхнього Дніпра); кроки створення Смарагдових територій у басейні Десни; обговорено питання впливу змін клімату на водні ресурси та приклади заходів з водної адаптації в басейні Десни та верхнього Дніпра.

Члени басейнової ради прийняли ряд управлінських рішень по даних питаннях (Протокол від 10.10.19 № 2) та визначили свої наступні кроки, затвердивши План роботи басейнової ради на 2020 рік.

 

8 вересня поблизу селища Сосниця на Чернігівщині відбувся масштабний еко-івент «День Десни». Захід проводився з метою привернення уваги місцевих жителів до проблем річки, розуміння необхідності бережливого ставлення до водних ресурсів та формування екологічної свідомості підростаючого покоління.

Підприємства, установи та організації, які мають своє представництво в басейновій раді Десни та верхнього Дніпра підтримали ініціативу проведення даного екологічного заходу, прийняли активну участь в її організації і проведенні, поширенні інформації про захід серед громадськості та всіляко сприяли організаторам свята.

На березі Десни було організовано різноманітні локації, де гості свята розгадували екологічний кросворд, приймали участь у пізнавальних іграх і розвагах та отримували цікаві знання про річку та її роль у житті людини.

Окрема локація була присвячена діяльності басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра. Тут присутні мали можливість висловити свої пропозиції та побажання щодо покращення екологічного стану водних об’єктів, освідчитися улюбленій річці у коханні та отримати пам’ятні сувеніри. Біля тематичної фотозони «Візьми участь у басейновій раді» можна було уявити себе її членом та сфотографуватись на згадку.

Члени басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра від Чернігівської обласної ради, Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівської обласної організації Українського ТОВ охорони природи спільно зі студентами Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, водогосподарських організацій (Деснянського басейнового управління водних ресурсів та Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області), ГО «За відродження Десни», КП «Чернігівводоканал» та АТ «Фармак» виступили не тільки організаторами і партнерами свята, а й заявили про свою активну екологічну позицію. Адже для того, щоб водні перлини нашого краю залишилися не лише на карті, потрібен не тільки загальнодержавний системний підхід до комплексу існуючих викликів та перспектив, а й розуміння необхідності бережливого ставлення до водних ресурсів кожної людини.

 

19 квітня 2019 року на засіданні басейнової ради Десни та верхнього Дніпра обговорили проблеми забруднення вод суббасейну Десни та верхнього Дніпра, проаналізували виконання природоохоронних заходів діючих державних та місцевих програм, вивчили досвід з розробки пілотного проекту плану управління річкового басейну верхнього Дніпра та спланували роботу по залученню широких верств населення до проведення свята «День Десни».

 

 

ПРОТОКОЛ засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра від 19.04.2019

 

Державним агентством водних ресурсів України у відповідності зі ст.133 Водного кодексу України та наказом Мінприроди України від 26.01.2017 №23 розпочато формування складу Басейнової ради  Десни та верхнього Дніпра.

Згідно наказу Держводагентства від 31.07.2018 № 565, Деснянське БУВР визначено відповідальною організацією за формування складу Басейнової ради  Десни та верхнього Дніпра та підготовку, проведення зборів представників заінтересованих сторін.

Проведення зборів заінтересованих сторін щодо утворення Басейнової ради  Десни та верхнього Дніпра відбудеться 23 жовтня 2018 року о 12-00 год.   за адресою:

Деснянське басейнове управління водних ресурсів,

проспект Перемоги, 39 А, м. Чернігів, 14017;

Порядок денний:

  1. Обрання робочих органів та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради.
  2. Формування складу басейнової ради.
  3. Розгляд проекту Положення про басейнову раду.
  4. Обрання голови басейнової ради та його заступника.
  5. Утворення секретаріату басейнової ради, його структури та обрання виконавчого секретаря.
  6. Інші питання.

Протокол зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради Десни та верхнього Дніпра від 23.10.2018

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 30.09.2018 на адресу:

Деснянське басейнове управління водних ресурсів, проспект Перемоги, 39 А, м. Чернігів, 14017;

тел./факс (04622) 4-20-38

е-mail: dbuvr@desna-buvr.gov.ua

Надання кандидатур здійснюється шляхом подання заяви разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє.

Контактні особи:

Потапенко Вадим Олександрович, тел. (04622) 4-20-38

Сластьон Ольга Михайлівна, тел. (04622) 4-20-39

Інформацію про дату, час і місце проведення установчих зборів буде розміщено на офіційних сайтах Держводагентства та Деснянського басейнового управління водних ресурсів у рубриці «Басейнові ради» після 1 жовтня 2018 року.