З метою забезпечення ефективної та надійної роботи водогосподарських систем управлінням проводяться заходи з підготовки міжгосподарських систем до вегетаційного періоду 2024 року. Роботи проводяться згідно плану затвердженого наказом Деснянського БУВР від 18 січня 2024 року № 27.

Основним видом робіт підготовчого періоду взимку, була вирубка чагарнику на каналах та дамбах міжгосподарської мережі. До роботи в цьому році готувались 2 насосні станції «Млинок» та «Калита Гало». У зв’язку з проходженням високих рівнів повеневих вод, що супроводжуються виходом води на заплаву, підтопленням населених пунктів і сільськогосподарських угідь управлінням було запущено в роботу державну насосну станцію «Калита Гало» біля села Патюти Чернігівського району, що дало змогу відвести близько                 1,1 тис. м3 води з підтоплених територій. Наразі насосна станція вже не працює.

З квітня місяця розпочато обкошування відкритої мережі каналів та земляні роботи по очищенню від замулення. Поки що всі роботи виконувались вручну, в основному це очищення мулових наносів біля гідротехнічних споруд.

В весняний період продовжились роботи з поточного ремонту гідротехнічних споруд. В основному це роботи з побілки вапняною сумішшю бетонних конструкцій споруд, фарбування, очищення плит кріплення від мулу та сміття, бетонування стиків між плитами та на спорудах.