14 березня у місті Чернігів відбувся захід з публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна).
У заході взяли участь понад 50 учасників – представники органів влади, водогосподарських організацій, члени басейнової ради, представники територіальних громад, водокористувачі суббасейнів, науковці, громадські організації та зацікавлені особи.
Реалізація ПУРБ – це виконання програми заходів для досягнення «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод.
За результатами публічного обговорення буде доповнено розділ 9 ПУРБ Дніпра: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».
Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна) можна ознайомитися за посиланням.
Інфографіка (Верхній Дніпро та Десна)
Інфографіка (Дніпро)
Проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра, який включає в себе проєкт Плану управління суббасейнами Верхнього Дніпра та річки Десна, відповідно до Порядку розроблення плану управління річковим басейном, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336 розміщений на офіційних сайтах:
- Міндовкілля - за посиланням
- Держводагентства - за посиланням.
Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» в період з 1 серпня до 15 вересня 2020 року були проведені громадські консультації щодо головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна в рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
У рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» підготовлено перші розділи Плану управління річковим басейном Дніпра та визначено головні водно-екологічні проблеми.
Головні водно-екологічні проблеми (англійською – significant water management issues) – це діагноз стану річкового басейну, його головні «хвороби». Вони визначаються в результаті аналізу інформації та даних, зокрема, з моніторингу, водокористування, кількості населення, економічної діяльності, використання добрив та засобів хімічного захисту рослин тощо.
Важливість визначення головних водно-екологічних проблем полягає в тому, що саме на їх вирішення, в конкретних місцях має бути спрямована програма заходів для досягнення або підтримання доброго екологічного та хімічного станів вод річкового басейну.
Інформування громадськості та проведення громадських консультацій під час розробки Планів управління річковими басейнами, зокрема після визначення головних водно-екологічних проблем, передбачено Водною Директивою ЄС та постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017№ 336.
Тож запрошуємо громадськість ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна. А також залишити відгук шляхом заповнення відповідного онлайн-опитування (за посиланням унизу сторінки).