Поточний тиждень видався досить плідним для фахівців Деснянського басейнового управління водних ресурсів та підвідомчих організацій. Працівники управління здійснювали обстеження водних об’єктів, гідротехнічних споруд, міжгосподарської меліоративної мережі Чернігівської області та вирішення питань про взяття їх на облік органів місцевого самоврядування.

В понеділок, 18 травня, за участю представників Городнянської міської ради, Городнянської райдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Департаменту економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації було проведено обстеження об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарської меліоративної системи «Тимошково», у складі якої функціонує водосховище «Черемошне» на території Городнянської ОТГ. За результатами встановлено, що зазначені об’єкти перебувають в незадовільному технічному стані та потребують проведення капітального ремонту. Гідротехнічні споруди є об’єктами підвищеної небезпеки та потребують належного догляду і експлуатації. Саме тому стан обстежених споруд викликає серйозне занепокоєння та вимагає скорішого вирішення питання, оскільки тривала бездіяльність може призвести до негативних наслідків техногенного характеру. Наразі триває робота щодо вирішення питання встановлення балансоутримувача.

Відповідні роботи по обстеженню відбулися і на річці Красилівка, яка є однією з найбільш зарегульованих малих річок басейну Десни. Загальна довжина річки 19,5 км , на ній побудовано 10 руслових ставків. Саме тому дотримання орендарями встановлених режимів роботи водних об’єктів постійно перебуває на контролі спеціалістів Деснянського БУВР.
У зв’язку з маловодністю наповнення ставків у верхів’ї річки становить 10-30 % до повного об’єму. Зарегулювати воду для загального водокористування Березнянської селищної ради та орендарям для рибогосподарських потреб, на жаль, цьогоріч і не вдалося.

Також 21 травня здійснено перевірку виконання ремонтно-доглядових робіт на осушувальній системі «Ковпито» Чернігівського району та перевірку торфовищ поблизу. В ході перевірки встановлено, що канали державної меліоративної мережі наповнені водою на 50-70%. Такий рівень наповнення достатній щоб використати цю воду у випадку пожеж та надзвичайних ситуацій на торфових землях.

У складі робочої групи з виявлення та обстеження гідротехнічних споруд Михайло-Коцюбинської селищної територіальної громади фахівцями визначено місця розташування гідротехнічних споруд, побудованих на водних об’єктах поблизу сіл Ведильці, Мньов, Дніпровське та Андріївка, та які на сьогодні мають статус «власник не встановлений». Наразі розглядається питання щодо взяття на баланс органу місцевого самоврядування зазначених гідротехнічних споруд.