В середу, 17 червня, спеціалісти відділу з управління інфраструктурою Деснянського басейнового управління водних ресурсів спільно з працівниками Борзнянського міжрайонного управління водного господарства провели гідрогеолого-меліоративне обстеження осушувальної системи «Млинок».

Мета — оцінка меліоративного стану осушуваних земель, технічного стану і ефективності роботи меліоративних систем та їх впливу на гідрогеологічні умови прилеглих територій.
До еколого-меліоративного моніторингу осушуваних сільськогосподарських угідь входить:
— спостереження за розвитком ґрунтово-меліоративних, гідрогеологічних та інших процесів, що відбуваються на меліорованих і прилеглих до них землях;
— ведення обліку та оцінка технічного стану меліоративних систем і його вплив на еколого-меліоративний стан меліорованих угідь та прилеглих територій.

Для визначення зміни сольового складу, агрохімічних та фізико-хімічних параметрів водогосподарниками відібрано 34 проби ґрунту та 6 проб ґрунтових і дренажних вод для хімічного аналізу.

Було виміряно й рівень ґрунтових вод в 4 свердловинах, глибина залягання рівнів води становить 2 метра.

Зазначимо, що меліоровані землі о/с «Млинок» використовуються фермерськими господарствами в повному обсязі для вирощування сільськогосподарських культур.

Також провідним інженером з охорони праці Олесею Райхіль, головним механіком Деснянського БУВР Олексієм Коштовним перевірено загальний стан насосної станції о/с «Млинок», а саме дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки, порядок утримання приміщень в будівлі НС.