Протягом травня на Чернігівщині спостерігалися опади у вигляді невеликих, помірних, а місцями навіть зливових дощів. Завдяки таким проявам клімату, водність більшості річок суббасейну Десни дещо збільшилась та поповнився запас води в ставках та водосховищах.

Рівень води в Десні на Чернігівщині від початку травня збільшився на 30-40 сантиметрів. Але попри такий підйом, ситуація й досі є критичною, адже зараз рівень води залишається найнижчим у порівнянні з аналогічним періодом за час багаторічних спостережень.
Так, станом на кінець травня зафіксовано 171 см над нулем поста в межах м. Чернігів. Такі показники наближені до рівнів води в 2015 році.

Загалом, рівні води на річках Десна, Снов, Сейм нижчі на 6-79 см у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Подальша ситуація з наповненням водних об’єктів залежить від того, які погодні умови чекають на нас влітку.
Наразі водогосподарськими організаціями вживаються заходи по акумулюванню необхідного об’єму води в каналах меліоративних систем. На сьогодні у міжгосподарських каналах водогосподарського комплексу зарегульовано 13 млн. м³.