Все більшої актуальності набуває питання забору води з поверхневих водних об’єктів для поливу та господарських потреб. Відповідно виникла необхідність винесення цієї теми на обговорення технічної ради Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Засідання котрої відбулося сьогодні під головуванням начальниці управління Наталії Грудницької.

Окрім членів технічної ради, серед яких були представники Деснянського БУВР і його підвідомчих організацій та представник Сектору у Чернігівській області Держводагентства, також до участі в заході було запрошено представника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

Загалом було розглянуто три основні питання. Перше стосувалося видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування товариству з обмеженою відповідальністю «Біотех ЛТД». Доповідачами виступили начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Ірина Мороз і начальник відділу з управління інфраструктурою Руслан Ореховичт

Вони зазначили, що забір води буде здійснюватися для потреб зрошення із р. Убідь, яка є магістральним каналом осушувальної системи «Убідь», де зарегулювання води здійснюється з допомогою гідротехнічних споруд, та з р. Десна об’ємом 105 тис. м³ на рік з періодичністю один раз на 5 років. Станом на 10 червня по р. Убідь на ділянці протяжністю 8,23 км магістрального каналу зарегульовано близько 125 тис. м³ води, дефіциту водних ресурсів на даний час не спостерігається.

В другому питанні розглядалася видача проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «ДАНІВКА-АГРО». Фахівцями управління зазначено, що водозабір із р. Остер здійснюватиметься з метою використання води на виробничі потреби (обприскування сільськогосподарських культур) дизельною пересувною насосною станцією за межами с. Данівка, Козелецького району. Забір води становитиме 25 м³/добу, (0,5 тис. м³/рік).

Третє питання стосувалося видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування приватному підприємству «АГРОФІРМА «КЛАДЬКІВКА». Присутнім було повідомлено, що водозабір здійснюватиметься із р. Десна на потреби зрошення дизельною пересувною насосною станцією за межами с. Кладьківка, Куликівського району. Добовий забір води становитиме 3000 м³, річний 180 тис. м³.

З метою забезпечення задоволення потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах, вивчивши ситуацію з водністю на річках, представники технічної ради Деснянського БУВР вирішили надати пропозиції Сектору у Чернігівській області Держводагентства щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування вказаним водокористувачам. При цьому мають бути дотримані додаткові умови: у разі настання маловоддя та у меженний період при відсутності стоку, відповідно до ст. 45 ВКУ, обмежуються права водокористування частково або повністю, шляхом зменшення лімітів забору води. Водокористувачі ж, у свою чергу, мають забезпечити дотримання умов дозволів на спеціальне водокористування та чинного природо-охоронного законодавства. Також Деснянським БУВР буде проінформовано органи місцевого самоврядування щодо запланованого зрошення на їх території.

Зазначимо, що дані дозволи встановлюють ліміти на забір та використання води і не є підставою для проведення будь-якої іншої діяльності.