За даними звітності форми № 2ТП-водгосп у 2019 році населення та галузі економіки Чернігівщини отримували достатню кількість як питної, так і технічної води.

Державним обліком водокористування, в межах території Чернігівської області, охоплено 727 підприємств-водокористувачів. З них 19 водокористувачів в суббасейні верхнього Дніпра, 157 – в суббасейні середнього Дніпра, 551 – в суббасейні річки Десна.

Забезпечення питних і господарсько-побутових потреб населення, більшості промислових та сільськогосподарських підприємств здійснювалось переважно за рахунок забору води питної якості з підземних водоносних горизонтів у порядку спеціального водопостачання.

Найбільшим користувачем підземних вод на території області залишається Комунальне підприємство «Чернігівводоканал» (м. Чернігів), питне та господарсько-побутове водопостачання якого базується на заборі підземних вод. У порівнянні з 2018 роком забір питної води залишився на одному рівні (близько 17 млн.м³).

Стосовно поверхневих вод, то найбільший забір води з річки Десна здійснювався Комунальним енергетичним підрозділом «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірми «ТехНова». Відносно 2018 року ці обсяги зменшились на 44%. Причина – зміна режиму роботи підприємства.

Загальний обсяг забору води для всіх цих потреб склав 102 млн.м³, у тому числі підземної – 44 млн.м³, поверхневої – 58 млн.м³. У порівнянні з попереднім роком  забір підземної води зменшився на 0,1 млн. м³, поверхневої – зменшився на 27 млн. м³.