Водогосподарська обстановка що сформувалася протягом березня поточного року свідчить про початок і розвиток весняного водопілля.

На великих річках області протягом березня спостерігався процес руйнування льодового покриву, в ході якого утворювалися затори криги, що призвело до коливань рівнів води (10-15 см за добу) на окремих ділянках Дніпра та Десни. Наразі ж річки майже звільнилися від криги, тому рівні води й надалі продовжують підвищуватись. За місяць на річці Дніпро біля села Неданчичі рівень води підвищився на 16 см, а на річці Десна в межах міста Чернігів – на 119 см.

На середніх річках також продовжує прибувати вода весняної повені. За місяць на річці Сейм біля села Мутин рівень води підвищився на 85 см, на річці Снов у межах міста Сновськ – на 104 см та досягнув відмітки виходу води на заплаву (170 см над нулем поста).

На малих річках спостерігається формування піків весняної повені з відмітками нижчими або близькими до середніх багаторічних значень. Пік повені на річці Білоус – с. Кошівка спостерігався 22 березня з відміткою 252 см над нулем поста, виходу води на заплаву не спостерігалося.

Загалом, внаслідок тривалого посушливого періоду протягом кількох останніх років та достатньої вільної ємкості у водоймах, майже всюди вода залишається в межах русел. Виходи на заплаву спостерігаються тільки у пониженнях суші.

Наразі ситуація, що склалася з початку проходження весняного водопілля, по рівнях води максимально наближена до тієї, що спостерігалася у 2018 році, та краща за два останні маловодні роки.