За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології протягом жовтня на Чернігівщини спостерігалася мінлива погода з коливаннями температур та переважно без опадів. Гідрологічна обстановка на більшості великих та середніх річках змінилася порівняно з попереднім місяцем наступним чином.
Так, за даними пунктів спостереження на великих річках рівні води збільшилися: на р. Десна в м. Чернігів – на 63 см, в с. Літки – 36 см.
На середніх річках Снов та Сейм також спостерігається підвищення рівнів води. За жовтень на р. Сейм біля с. Мутин рівень води підвищився на 42 см, на р. Снов в м. Сновськ – на 20 см.
Зафіксовано незначне зменшення рівнів води в пункті спостережень на р. Дніпро в с. Неданчичі. На сьогоднішній день зафіксовано рівень води 301 см над нулем поста (- 8 см за місяць).
На малих річках надалі спостерігаються низькі рівні води, погіршення гідрологічної ситуації та на деяких ділянках пересихання водотоку. Так на гідрологічному посту в с. Кудрівка на р. Убідь рівень води становить 54 см над нулем поста ( — 40 см за місяць), на р. Івотка – 235 см над нулем поста ( — 2 за місяць).
Така ситуація пояснюється малою кількість атмосферних опадів в період осінньої межені (36-80% від норми) та недостатнім живленням підземними водами.
На ділянках річок з зарегульованим руслом (р. Удай, Убідь, Остер, Мена), що являються водоприймачами меліоративних систем, розпочато підготовку гідротехнічних споруд до осінньо-зимового періоду. Через відсутність поверхневого стоку, атмосферних опадів та продовження пожежонебезпечного періоду наразі спорожнення каналів не здійснюється, рівні води є недостатнім для встановлення оптимальних режимів роботи водогосподарських систем.