Жителів області вже не дивують щорічні температурні рекорди та аномальна спека, яка різко змінюється холодною погодою зі зливовими опадами. Саме таким мінливим і видалося літо 2022 року.
Зазвичай в літній межений період водогосподарська обстановка на водних об’єктах області, за спекотних погодних умов, погіршується і характеризується низькою водністю. Але цьогоріч ситуація змінилася на краще завдяки дощовій погоді. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології кількість опадів за місяць на більшій частині території області склала 53-78 мм, що становить 15-144 % від норми.
 Тому, на більшості річок області на кінець серпня спостерігалось покращення гідрологічної ситуації в порівнянні з минулими засушливими роками. Наразі на річці Десна вище с. Літок фіксується водність більша за норму (110-145 %), а на річці Сейм показники є близькими до норми (81-106%). Загалом за результатами багаторічних спостережень рівнів води на річках області перевищують аналогічні показники останніх 5 років.