Всі сподівання на осінні дощі, які би змінили гідрологічний режим водних об’єктів, не збулися. Водогосподарська обстановка на річках області в порівнянні з минулим місяцем дещо погіршилась. Причиною цього слугувала метеорологічна обстановка, що характеризувалася відсутністю достатньої кількості опадів протягом листопада місяця.
За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології на р. Десна в м. Чернігів рівень води протягом місяця знизився на 14 см, аналогічна ситуація і на інших пунктах спостереження: в м. Новгород-Сіверський на 5 см, в с. Літки на 6 см. На середніх річках р. Сейм біля с. Мутин рівень води знизився на 2 см, на р. Снов в м. Сновськ на 19 см.
За аналізом водогосподарської обстановки в порівнянні з аналогічним періодом минулого року гідрологічна ситуація на водних об’єктах басейну річки Десна та басейну річки Удай значно краща в порівнянні з минулорічними. Рівні води на головній річці Чернігівщини р. Десна станом на 01.12.2021 вищі на 20-50 см в порівнянні з аналогічним 2019-2020 рр.
На річках Удай, Снов, Остер, Убідь ситуація також покращилась, в порівнянні з маловодними попередніми роками, коли на ділянках річок спостерігалося проходження дуже малих витрат води (для порівняння, наприклад, середньомісячні витрати води на р. Снов у 2019-2020 рр. складали – 10 — 11 м3/сек, а у поточному році – 23 м3/сек), а на малих річках довжиною до 10 км фіксувалося пересихання водотоків.
Тож можна констатувати, що цьогоріч осінній період в басейні річки Десна та басейні річки Удай (суббасейн середнього Дніпра) на території Чернігівської області пройшов без збільшення поверхневого стоку і не сприяв покращенню водності річок.