Початок 2022 року виявився досить сприятливим для покращення водогосподарської обстановки на річках Чернігівщини. Метеорологічна обстановка в січні характеризувалася достатньою кількістю опадів у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу, що в свою чергу посприяло підйому рівнів води на більшості річок області.
За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології на р. Десна в м. Чернігів рівень води протягом місяця збільшився на 56 см, подібна ситуація зафіксована і в пункті спостереження в м. Новгород-Сіверський – підняття рівня на 26 см. На середніх річках відбувалися коливання рівнів води – на р. Сейм біля с. Мутин фіксувалося зниження на 20 см, в свою чергу на р. Снов в м. Сновськ збільшення на 6 см, на р. Удай в м. Прилуки — на 4 см.
Аналізуючи водогосподарську обстановку січня поточного року з аналогічним періодом 2021 року можна констатувати, що водність на всіх водних об’єктах значно краща. Наприклад, рівні води на р. Десна по всіх гідрологічних постах вищі минулорічних на 30-50 см. На середніх річках Удай, Снов, Остер ситуація також покращилась, в порівнянні з маловодними попередніми роками (для порівняння середньомісячні витрати води на р. Снов у 2021 році складали – 15,7 м3/сек, а у поточному році – 48,6 м3/сек).
На разі ж на водоймах Чернігівської області спостерігається повний льодостав та сніговий покрив висотою 5-10 см. До речі, в минулому році льодові явища проявлялися досить слабо, а в 2020 році взагалі були відсутні.
За умови і в подальшому сприятливих гідрометеорологічних умов надалі в басейні річки Десни водність річок у 2022 році значно покращилась порівняно з показниками останніх 5 років, але ще не досягла показників 2018 року, коли фіксувалося відчутне водопілля.