Річка Остер одна з багатьох річок басейну Десни, яка в результаті водогосподарського будівництва стала водоприймачем меліоративної системи.

В залежності від пори року та водогосподарської обстановки встановлюється режим роботи 18 регулюючих гідротехнічних споруд, якими здійснюється зарегулювання води на каналі. На цей час спеціалістами міжрайонних управлінь водного господарства на відкритій сітці каналів проводиться акумулювання поверхневого стоку шляхом проведення попереджувального шлюзування. Завдяки якому буде заакомульована вода з о/с Остер на о/с Смолянка.

Запірно-регулююча арматура на 14 руслових шлюзах не демонтувалась. На ділянці річки, що протікає на території Носівського району на 4 шлюзах-регуляторах проводиться ремонт запірно-регулюючої арматури, тому рівні води в каналі залишаються не зарегульованими.
На фоні аномальних кліматичних факторів, що не змінюються протягом останніх років, не тільки річка Остер, але й багато інших водних об’єктів басейну Десни залишаються без води.

На жаль, прояви глобальних змін клімату мають світовий масштаб, а обміління річок – це лише один з найпомітніших виявів цього небезпечного процесу.