На великих і середніх річках басейну Десни, порівняно з попереднім місяцем, підвищилися рівні води. Наразі спостерігаються їх незначні коливання, пов’язані з гідрометеорологічною ситуацією – льодовими явищами на ділянках річок.

За даними Чернігівського Центру з гідрометеорології, станом на 30 грудня рівень води на р. Десна в межах міста Чернігів з початку місяця піднявся на 23 см і сягнув відмітки 150 см над нулем поста.

На середніх річках області спостерігається аналогічна ситуація. Наприклад, по гідрологічному посту в місті Сновськ на р. Снов підвищення рівнів води з початку місяця складає 19 см (з відмітки -12 до 31 см над нулем поста).

Загалом водогосподарська обстановка, що склалася в грудні, подібна до минулорічної в цей же період, проте дещо гірша у порівнянні з аналогічним періодом 2015-2018 рр.

Такий підйом рівнів води в річках обумовлений опадами, що спостерігалися впродовж грудня. Зазначимо, що саме такі погодні умови сприяють покращенню водогосподарської обстановки в басейні річки Десна.