Деснянське басейнове управління водних ресурсів регулярно здійснює моніторинг водогосподарської обстановки в зоні своєї діяльності. А в період маловоддя контролю за рівнями води приділена особлива увага.

Аналіз водогосподарської обстановки, що склалася в листопаді, свідчить про те, що рівні води на великих та середніх річках в зоні діяльності Деснянського БУВР поступово підвищуються. Так, станом на 1 грудня на р. Десна в межах міста Чернігів рівень води за місяць піднявся на 27 см і досяг відмітки 129 см над нулем поста. Щодо середніх річок, то, наприклад, на р. Снов (гідрологічний пост у місті Сновськ) ситуація також покращилася – підвищення рівнів води в зазначений період складає 32 см (з відмітки -20 до 12 см над нулем поста).

Така позитивна динаміка пов’язана з завершенням меженного періоду на річках й опадами у вигляді дощу та снігу, котрі спостерігалися на Чернігівщині протягом листопада. Саме такі погодні умови сприяють зростанню рівнів води на річках, підйому рівнів ґрунтових вод та подальшому наповненню водою ставків та озер.

У випадку, якщо й надалі буде спостерігатися достатня кількість опадів, то можна сподіватися на покращення гідрологічної ситуації на річках в цілому.