Екологічні знання відіграють важливу роль в процесі збереження природних ресурсів нашої планети, але не слід забувати і про екологічну культуру населення, адже прищеплення екологічної культури та правильної поведінки сьогодні – запорука збереження здоров’я майбутніх поколінь!
Щорічно 26 січня відзначається Всесвітній день екологічної освіти, який бере свій початок в 1972 році, з Декларації Конференції ООН з проблем навколишнього середовища. Вперше був відзначений в Стокгольмі (Швеція) в червні 1972 року, проте в подальшому з 1975 року відзначався 26 січня на міжнародному рівні.
Основна мета цього свята – просування екологічних знань та формування екологічної культури громади, інформування населення про стан навколишнього середовища та екологічної безпеки, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.
На сьогоднішній день ні в кого не викликає сумнівів важливість екологічної освіти в сучасному світі. Так, науковці стверджують, що більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освідченістю населення. Тому екологічний напрямок стає пріоритетним не лише в навчанні та вихованні, а й в повсякденному житті населення.
Водогосподарники Чернігівщини також долучилися до відзначення Всесвітнього дня екологічної освіти та прийняли участь у навчанні з курсу “Плани управління річковим басейном” в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації. Здобуті знання фахівці в подальшому зможуть використовувати безпосередньо в своїй професійній діяльності.