Вчора, 12 березня, в обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.
Засіданням головував заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, голова комісії.

Присутні представники виконавчої влади області та природоохоронних органів шукали шляхи вирішення питань розорювання земель водоохоронних зон (заплава річок) та прибережних захисних смуг; проблем спеціального водокористування; паспортизації та оренди водних об’єктів у консолідації спільних зусиль.

– Високий рівень сільськогосподарського використання земель призвів до порушення екологічно збалансованого співвідношення між СГ угіддями, лісами та водоймами. Це негативно впливає на стійкість агроландшафтів і зумовлює значне антропогенне навантаження на довкілля в цілому, – повідомила начальник Деснянського БУВР Наталія Грудницька.

Відповідно, Наталія Миколаївна ознайомила присутніх з розробленими рекомендаціями стосовно вирішення зазначених проблемних питань. Серед основних пропозицій – вжиття заходів по розробці проектів землеустрою щодо організації встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг в об’єднаних територіальних громадах області; вжиття організаційних заходів по виявленню порушень водного законодавства на землях прибережних захисних смуг річок.

Завідувач сектору у Чернігівській області Держводагентства Наталія Радченко озвучила пропозицію включити в Програму охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки заходи з реконструкції очисних споруд найбільших підприємств забруднювачів області.

За результатами засідання усі дотичні структури та органи місцевого самоврядування отримають відповідні рекомендації комісії.