Сьогодні, 23 червня, відбулося засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра. Воно проходило в залі засідань Деснянського басейнового управління водних ресурсів із долученням членів та запрошених у форматі онлайн.

  • На засіданні прийняли рішення щодо внесення змін до складу басейнової ради Десни та верхнього Дніпра та направлення їх на затвердження Держводагентству. Також головою басейнової ради Десни та верхнього Дніпра обрано Сергія Цибулю, директора навчально-наукового інституту механічної інженерії, технологій та транспорту Національного університету «Чернігівська політехніка». А заступником голови басейнової ради Десни та верхнього Дніпра – начальника Деснянського БУВР Олександра Рибалку.
  • В ході проведення засідання затвердили план роботи басейнової ради на 2021 рік і, згідно плану, розглянули основні питання порядку денного. Зокрема питання розробки окремих елементів плану управління суббасейном верхнього Дніпра і річки Десни та кроки на 2021 рік. Та питання Європейського підходу до моніторингу якісного стану вод. Нова система державного моніторингу вод передбачає шестирічний цикл моніторингу, запроваджує нові підходи у сфері оцінки стану вод, нову класифікацію якості води.
  • Також голова басейнової ради поінформував присутніх, що на наступному засіданні буде розглянуто проект Плану управління ризиками затоплення для окремих територій у межах району басейну річки Дніпро на 2023–2030 роки. Згідно чого було вирішено взяти до відома та попередньо ознайомитися з відповідним проектом.
  • Членам басейнової ради запропоновано надати свої зауваження та пропозиції до проєкту Водної стратегії України секретаріату басейнової ради для подальшого інформування Міндовкілля.