Сьогодні у форматі відеоконференції відбулося позачергове засідання Басейнової Ради Десни та Верхнього Дніпра. Захід проходив під головуванням заступника голови Чернігівської обласної ради Арсена Дідура. Коло учасників сьогоднішнього засідання значно розширилося, окрім членів басейнової ради та запрошених, в засіданні взяли участь представники Державного агентства водних ресурсів України, зокрема його голова Валентин Шліхта, та Експерти з управління річковими басейнами проєкту ЄС «Водна ініціатива плюс».
Члени басейнової ради обговорили головні водно-екологічні проблеми суббасейнів Десни та Верхнього Дніпра у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра за сприяння Держводагентства та у рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства».
Щодо цього питання було прийнято два рішення. А саме, взяти до відома інформацію щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра. Та рекомендувати Деснянському БУВР та РОВР у Сумській області, БУВР середнього Дніпра сприяти поширенню інформації щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейнів верхнього Дніпра та річки Десна у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
Також до уваги учасників засідання було представлено проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну Десни та Верхнього Дніпра. Щодо цього питання було прийнято рішення взяти до відома інформацію зазначеної програми.
Підбиваючи підсумки позачергового засідання, заступниця голови Басейнової Ради начальниця Деснянського БУВР Наталія Грудницька подякувала присутнім за участь у заході та висловила сподівання щодо подальшої плідної співпраці.
Нагадуємо, що до 15 вересня тривають громадські консультації щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна в рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра. І кожен активний громадянин може висловити свою думку, котра буде враховуватися експертами. Для цього потрібно пройти відповідне опитування, за посиланням https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd00N6nWPIbaxIiLZ…/viewform. Більш детальну інформацію з цього приводу ви можете знайти на офіційному сайті Деснянського басейнового управління водних ресурсів.