Сьогодні, 10 листопада, відбулося чергове засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра із долученням у форматі «онлайн» членів та запрошених.
Захід проходив під головуванням Сергія Цибулі — голови басейнової ради, директора навчально-наукового інституту механічної інженерії, технологій та транспорту Національного університету «Чернігівська політехніка», професора, доктора технічних наук.
Від Деснянського БУВР участь в засіданні взяв начальник управління Олександр Рибалка, який є заступником голови басейнової ради Десни та верхнього Дніпра.
Під час засідання розглянуто ряд важливих питань, зокрема таких як: збереження екологічної мережі територій суббасейну Десни, проведення інвентаризації водних об’єктів та ведення водного кадастру, а також пройшло обговорення проєкту Плану управління ризиками затоплення для окремих територій у межах району басейну річки Дніпро на 2023–2030 роки.
В ході засідання членами басейнової ради вкотре було наголошено на необхідності проведення зустрічей, круглих столів з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування території басейну Десни щодо необхідності збільшення та розширення площ природно заповідного фонду та рекомендовано водогосподарникам забезпечити проведення заходів по зарегулюванню води у мережі меліоративних каналів задля відновлення водно-болотних комплексів, особливо у верхів’ях малих річок та заболочених лісах.
Учасниками зазначено, що важливим аспектом в роботі водогосподарських організацій Держводагентства є інформування громадськості про реалізацію державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів. Так, для виконання цього завдання було рекомендовано і надалі забезпечувати висвітлення інформації про водогосподарську обстановку, даних обліку поверхневих водних об’єктів в суббасейні Верхнього Дніпра та суббасейні річки Десна, функціонування гідрометричного посту на р. Дніпро.