У зв’язку із введенням карантинних заходів зменшився вплив людства на природу – ми стали менше користуватися транспортом, більш продумано робимо закупи в магазинах, чай та каву заварюємо вдома, тим самим не використовуючи одноразовий посуд.

Натомість, перед нами постало питання збільшення кількості медичних відходів та подальшої їх відповідальної утилізації, адже одноразові маски, рукавички, флакончики від знезаражувальних засобів та спецодяг — дуже небезпечні забруднювачі водних ресурсів та ґрунтів, які, крім того, можуть стати і додатковим джерелом інфікування.

Ми підготували для вас прості рекомендації, які допоможуть зберегти чистоту довкілля та здоров’я людей:
 заведіть вдома окремий смітничок, куди будете складати використані рукавички, маски, одноразові хустинки. Заповнивши її герметично зав’яжіть та помістіть ще в одну торбинку перед тим як викинути до сміттєвого баку;
 коли потрібно вийти на вулицю, беріть з собою невеличкий пакет, до якого також складатимете використані предмети гігієни кожні дві години, потім викинути їх у контейнер, що закривається;
 не викидайте одноразовий посуд, використані засоби захисту та паперові хустини до звичайних сміттєвих урн, аби птахи і тварини не розносили їх довкола.
 по можливості зменшіть використання одноразових медичних масок, що виготовляються із пропіленових волокон, адже вони розкладаються століттями.

Альтернатива – придбати або самостійно виготовити багаторазові змінні маски та рукавички з тканини.
Багаторазові захисні маски та рукавички – можна використовувати повторно після прання та прасування з паром. Крім того, з принтованими чи кольоровими дизайнами ви будете виглядати стильно, а карантин пройде веселіше.

Можливо згодом в країні з’явиться більше спеціальних контейнерів для утилізації медичних відходів для населення, але зараз, незадовго до Дня довкілля, в наших силах залишатися еко-свідомими та обережними зі своїм здоров’ям та чистотою навколишнього середовища.
Тож не забувайте про дотримання правил і норм поводження з побутовими відходами та залишайтеся здорові.