Сьогодні, 30 листопада, відбулися установчі збори заінтересованих сторін з питань формування нового складу басейнової ради Десни та верхнього Дніпра на період 2023-2028 років, які проходили у форматі відео-конференції.

Пропозиції кандидатур від заінтересованих сторін для включення до складу басейнової ради Десни та верхнього Дніпра приймалися з 10 жовтня по 10 листопада 2023 року. Від кандидатів у члени басейнової ради з Чернігівської, Сумської та Київської областей надійшло 37 заяв.

На установчих зборах сформовано персональний склад басейнової ради, який відповідно до Положення про басейнову раду Десни та верхнього Дніпра відповідає вимогам щодо галузевого та адміністративно-територіального розподілу. Зокрема, водокористувачі складають 30%, представники центральних органів виконавчої влади та водогосподарських організацій – 16%, місцевих органів виконавчої влади – 8%, наука, освіта – 14%, неурядові організації – 24%, органи місцевого самоврядування – 8%.

До учасників зборів звернулась Марія Шпанчик – начальник Управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, яка наголосила на важливості ролі басейнової ради у схваленні і реалізації  Плану управління суббасейном Верхнього Дніпра та річки Десна, а також висловила сподівання, що новий склад басейнової ради виявить активну позицію у реалізації заходів по досягненню екологічних цілей.

Також обрано голову басейнової ради, його заступника, виконавчого секретаря і ухвалено структуру секретаріату басейнової ради. Головою басейнової ради Десни та верхнього Дніпра обрано Сергія Цибулю – директора навчально-наукового інституту механічної інженерії, технологій та транспорту Національного університету «Чернігівська політехніка», професора, доктора технічних наук, заступником голови басейнової ради – Олександра Рибалку, начальника Деснянського БУВР.