Сьогодні, 9 липня в.о. начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Андрій Скумін взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що проходила в онлайн-режимі. Під час заходу обговорювалися наступні питання:
1) щодо надзвичайної ситуації (пожежі), котра склалася на території Луганської області;
2) щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
3) щодо ходу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні 2020 року на території західних областей України.

Окрім того, обласна комісія з питань ТЕБ та НС розглянула питання протидії пожежам у природних екосистемах Чернігівської області в пожежонебезпечний період. Адже зі зміною клімату, посушливим літом та високим температурним режимом виникає підвищена загроза загоряння торфовищ, лісів та полів.
Деснянським БУВР виконуються комплексні заходи із запобігання виникненню пожеж на торфовищах. Зокрема, на міжгосподарській меліоративній мережі Чернігівщини зарегульовано 13,2 млн. м³ води та створено водний запас об’ємом близько 90,0 млн. м³. Також на каналах та осушувальних системах на даний час проводяться доглядові роботи, котрі сприяють оптимальному зволоженню торфовищ та забезпечують накопиченню стоку у водних обє’ктах .

Зауважимо, що для гасіння пожеж у цьому році використовували воду з каналів меліоративної мережі систем «Гатунь» Ріпкинського району та «Доч-Гали» Борзнянського району. Загалом було використано 2 тис. м³ води.
Забезпечено всі необхідні умови для під’їзду пожежних машин та забору води з об’єктів інженерної інфраструктури водогосподарських систем.
Окрім того, проводяться постійні спостереження за водогосподарською обстановкою та рівнями наповнення водою водогосподарських об’єктів.