16 червня начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька взяла участь у нараді Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що проходила в онлайн-режимі.
Кліматичні умови невпинно змінюються, і такі зміни стають все більш відчутні й у нашому регіоні. Нетипово висока температура повітря та мала кількість опадів сприяють посиленню загрози виникнення пожеж. Тому першим питанням, що широко розглядалося під час комісії, стало обговорення заходів щодо протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2020 року на території Чернігівської області.
Зазначимо, що наявність води на водних об’єктах для гасіння пожеж, а особливо на торфових землях залишається головною задачею для водогосподарників Деснянського БУВР.
Щорічно на торфовищах виконуються комплексні заходи із запобігання виникненню торф’яних пожеж (ремонтно-доглядові роботи на каналах у зонах торфовищ, гідротехнічні заходи по наповненню водою відкритої мережі каналів) та спеціальні заходи із подолання їх наслідків. Задля контролю над цим питанням працівниками управління проводяться обстеження найбільш пожежонебезпечних торфовищ із залученням представників органів місцевого самоврядування та в тісній співпраці з Управлінням ДСНС України у Чернігівській області.
На сьогоднішній день водогосподарниками створено необхідний запас води на водних об’єктах (водосховищах, ставках) об’ємом близько 90 млн. м3. Зарегульовано вільного стоку загальним об’ємом близько 13 млн. м³, з яких близько 5 млн. м³ на осушених торфових землях.
Цьогоріч для гасіння пожеж використовувалися водні запаси з каналів меліоративної мережі систем «Гатунь» Ріпкинського району та «Доч-Гали» Борзнянського району. Загалом було використано 2 тис. м³ води.
Наразі створено всі умови для під’їзду та забору води з об’єктів інженерної інфраструктури водогосподарських систем пожежними машинами.