Роботи з відновлення течії річки Остер тривають! Хід виконання капітального та поточного ремонту гідротехнічних споруд на однойменному магістральному каналі учора, 20 листопада, в рамках спільної робочої поїздки особисто перевірили начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька та заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.
   Так на сьогодні вже завершено капітальний ремонт шлюза-регулятора РШ №17А та розчищено ділянку каналу протяжністю 1 км поблизу с. Печі Борзнянського району, а також розчищено ділянку каналу протяжністю 0,8 км біля села Березанка Ніжинського району. Під час цих заходів розібрано дві земляні перемички, що заважали нормальній течії води в річці. Здійснено поточний ремонт й інших гідротехнічних споруд.
   Зазначені роботи здійснюються Деснянським БУВР в рамках проєкту, кошти на котрий виділені Державним агентством водних ресурсів України. Загалом його виконання дозволить поліпшити водообмін з ґрунтовими водами, збільшити пропускну спроможність каналу під час проходження весняної повені, а також ємність каналу для зарегулювання поверхневого стоку та підтримання нормального підпірного рівня. Що, в свою чергу, сприятиме наповненню водою та відновленню течії річки Остер. Роботи тривають, завершити їх заплановано наприкінці поточного року.