Згідно Положення Деснянське басейнове управління водних ресурсів забезпечує експлуатацію державних водогосподарських об’єктів комплексного призначення, міжгосподарських осушувальних систем, проведення планово-запобіжних ремонтів меліоративних систем і споруд, а також здійснює ремонт внутрішньогосподарської меліоративної мережі та її гідротехнічних споруд на договірних засадах.
 Раніше ми вже повідомляли, що спеціалістами управління проводяться підготовчі роботи до поточного ремонту об’єктів інженерної інфраструктури осушувальної системи «Остер». Ці заходи спрямовані на збільшення ємності каналу для зарегулювання поверхневого стоку та збільшення пропускної спроможності каналу під час проходження весняної повені.
 Річка Остер, яка протікає сімома районами Чернігівської області, залишається однією з найбільш вразливих річок басейну Десни, що страждають від кліматичних змін,. Всі 195 кілометрів його русла течуть рівнинною місцевістю. Притоки Остра маловодні та протікають в заболочених рівнинах без чіткого русла. Аби вирішити проблему перезволоження території за радянських часів були введені в експлуатацію три черги меліоративної системи «Остер» загальною площею 32,6 тис.га (до складу цієї системи увійшли 908 км каналів та 600 гідротехнічних споруд на них).
 В умовах маловоддя та слабкої течії канали меліоративної системи швидко замулюються. Й зважаючи на те, що остання побудована споруда, була зведена понад 40 років тому, більшість об’єктів потребують капітального ремонту та в нинішньому стані не здатні виконувати свої функції по регулюванню водного потоку належним чином. З-за значного замулення, на деяких ділянках практично відсутній водотік, що робить доцільним проведення ремонтних робіт з метою досягнення проєктних відміток, задля створення ухилу та збільшення течії. Відповідно, після проведення усіх запланованих заходів, має покращитися гідрологічний, санітарний та екологічний стан річки.
Загалом, в ході виконання цього проєкту, що реалізується за підтримки Держводагентства, має бути проведено поточний ремонт трьох гідротехнічних споруд та розчищення русла на п’яти ділянках каналу, загальною протяжністю близько 6 кілометрів.
 Так днями співробітниками Борзнянської експлуатаційної дільниці розпочато роботи на ділянці магістрального каналу (р.Остер) о/с «Остер-ІІІ черга» Борзнянського району на території Печівської сільської ради. Наразі, в ході виконання земляних робіт, очищено до 100 метрів магістрального каналу.
Також працівниками дільниці проводяться підготовчі роботи по ремонту шлюза-регулятора №17А біля с. Печі Борзнянського району. Станом на 5 жовтня влаштовано земляну перемичку на каналі для затримання потоку води, що дозволить виконати ремонт гідротехнічної споруди. Проведений демонтаж затвора шлюза задля подальшого ремонту на базі дільниці.
 Крім того, вже виконано частину заходів з поточного ремонту руслового шлюза №13 МК (р. Остер) та руслового шлюза №15 МК (р. Остер). Роботи тривають та мають завершитися до кінця поточного року.