За даними останньої інвентаризації водних об’єктів, яка проводилась у 2014 році, на території Чернігівської області налічується близько 3 тисяч водойм.
Вже кілька років поспіль по всій території України спостерігається виснаження водних ресурсів і стрімке наближення гідрологічних показників до критеріїв маловоддя. Поряд з цим водні об’єкти зазнають все більшого антропогенного навантаження від господарської діяльності людини. Спостерігається пониження рівнів води в річках, ставках та озерах, а подекуди їх пересихання. Кількість водних об’єктів на території області змінюється та потребує уточнення фактичних даних з метою ефективного управління водогосподарським комплексом.
Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 19.07.2021 № 19111/66/1-21, протокольного рішення за підсумками наради щодо виконання пункту 5 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.04.2021 «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеного в дію Указом Президента України від 29.04.2021 № 180/2021 на території України розпочався активний процес інвентаризації земель водного фонду та водних об’єктів.
Фахівці Деснянського БУВР долучились до цього процесу у співпраці з громадами, адже землі, на яких розташовані водні об’єкти – це комунальна власність громади, яка повинна нести відповідальність перед громадянами за їх збереження, раціональне використання, охорону та відтворення водних ресурсів.
Наразі продовжується процес створення територіальних комісій з проведення інвентаризації водних об’єктів в громадах із залученням спеціалістів Деснянського БУВР, які готові надавати допомогу в процесі вирішення проблемних питань.
У разі виникнення питань з приводу інвентаризації або за детальною консультацією можна звернутися до спеціалістів відділу водних ресурсів та басейнової взаємодії управління за телефоном: 678-103.