Як повідомлялося раніше, відповідно до розпорядження Чернігівської облдержадміністрації від 29.08.2021 № 806 «Про утворення комісії з інвентаризації земель водного та лісового фондів, водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності» Деснянське басейнове управління водних ресурсів приймає активну участь в його виконанні, зокрема:
  • спільно з Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації проводить роботу з територіальними громадами області щодо необхідності створення комісій з проведення інвентаризації водних об’єктів. Таким чином наразі у 52 територіальних громадах з 57 створені комісії.
  • на онлайн нарадах, організованих Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації з райдержадміністраціями за участю представників територіальних громад спеціалістами відділу водних відносин та басейнової взаємодії Деснянського БУВР додатково роз’яснено алгоритм проведення інвентаризації водних об’єктів на території громад та надано відповіді на найбільш актуальні питання.
  • 21 комісією з інвентаризації водних об’єктів проведені перші засідання, в яких взяли участь фахівці Деснянського БУВР. Наразі членами цих комісій проводиться робота щодо збору та актуалізації інформації про наявні водні об’єкти на території громад та внесення її до наданих форм.
  • з метою якісного формування шейп-файлів по площинних водних об’єктах за результатами проведеної інвентаризації, спеціалістами управління підготовлена відеоінструкція по створенню шейп-файлів в QGIS.
Завдяки злагодженій співпраці Деснянського БУВР, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та територіальних громад Чернігівщини сподіваємось, що інвентаризація водних об’єктів Чернігівської області буде виконана якісно та у визначені терміни.
Нагадуємо, що у разі виникнення питань з приводу інвентаризації або за детальною консультацією можна звернутися до спеціалістів відділу водних відносин та басейнової взаємодії управління за телефоном: 678-103.