Цьогоріч, попри практично «сухий» початок, зима загалом видалася справді сніжною, що спонукає очікувати й на значну весняну повінь. А до таких природних явищ, як весняне водопілля, слід готуватися завчасно.
 
Попередньо 18 грудня 2020 на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було затверджено «План дій обласних управлінь, організацій і підприємств, районних державних адміністрацій і виконкомів міських рад, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2021 року на території Чернігівської області».
Згідно плану дій фахівцями Деснянського басейнового управління водних ресурсів було напрацьовано та розіслано до об’єднаних територіальних громад, міських та селищних рад Чернігівської області рекомендації щодо забезпечення безаварійного функціонування водних об’єктів під час повені.
 
Також додатково працівниками Деснянського БУВР (зокрема Чернігівської, Ніжинської, Борзнянської, Корюківської, Прилуцької та Сосницької експлуатаційних дільниць) здійснюється роз’яснення органам місцевого самоврядування чіткого алгоритму дій під час пропуску льодоходу, повені та паводків задля недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах .
 
Одним із основних напрямів роботи Деснянського БУВР в області є здійснення обстежень стану гідротехнічних споруд, готовності ставків та водосховищ до пропуску льодоходу та паводкових вод.
Наразі працівниками управління проводяться обстеження ГТС на Чернігівщині, та надаються пропозиції щодо контролю тих з них, які перебувають в межах відповідальності ОТГ та інших суб’єктів господарювання.
 
Враховуючи особливе значення та події паводку 2018 року в місті Чернігові та з метою підготовки пропозицій щодо встановлення режимів водних об’єктів, фахівцями управління обстежено гідротехнічні споруди на річці Стрижень. Обстеженням виявлено, що ставки заповнені на 100% свого об’єму. Тобто у разі швидкого потепління не зможуть прийняти повеневі води. Пропозиції щодо дій, які мають допомогти у вирішенні зазначеної проблеми, надані представникам місцевих органів самоврядування.
 
На даний час одними з перших органів місцевого самоврядування, що зреагували та призначили наради з зазначеного питання, є Чернігівська, Ніжинська, Носівська міські ради тощо.
Таким чином, з огляду на вищезазначене, при швидкому та дієвому реагуванні та у разі настання надзвичайної події паводкових вод, можливо буде пройти весняне водопілля без руйнівних наслідків
З рекомендаціями Деснянського БУВР щодо забезпечення безаварійного функціонування водних об’єктів під час повені у 2021 році можна ознайомитися за посиланням: https://desna-buvr.gov.ua/rekomendatsii-desnianskoho-buvr/