Сьогодні, 23 липня, спеціалістами Деснянського БУВР на річці Дніпро в межах території Любецької селищної ради проведений комплекс моніторингових робіт за напрямком протипаводкового захисту територій, контролю якісного стану вод та водогосподарської ситуації на території суббасейну Верхнього Дніпра.

З метою прогнозу водогосподарської обстановки на зазначеній ділянці, задля уникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з водним фактором та відповідно до завдань управлінням забезпечується:

Щорічно — моніторинг стану переформування берегів на р. Дніпро поблизу селища Любеч протяжністю 2,0 км.

В минулих роках задля сповільнення процесів розмиву, руйнування берегу річки, спрямлення русла та втрати сільськогосподарських земель побудовано 806 метрів берегоукріплення. Наразі проводиться щорічне обстеження з метою контролю захисних функцій укріплення та встановлення динаміки розмиву берегової лінії.

Щомісячно — державний моніторинг поверхневих вод р. Дніпро.

Річка Дніпро – 1116 км. Створ на кордоні з Республікою Білорусь нижче         с. Кам’янка. В рамках проведення діагностичного моніторингу перевищень за фізико-хімічними показниками не виявлено,  окрім заліза загального та марганцю. Кисневий режим задовільний, концентрація його нижче норми ГДК за поточний період не була зафіксована.

Щоденно — контроль за гідрометеорологічними показниками на гідрометричному посту в суббасейні Верхнього Дніпра

Заміри таких показників стали можливими завдяки введенню в експлуатацію сучасного гідрометричного посту, де інформація по зміні рівнів води та метеорологічним показникам передається автоматично в онлайн режимі. Задля забезпечення його безперебійного функціонування спеціалісти здійснили обстеження його технічного стану.

Наразі зафіксовані такі дані:

  • Температура води + 24,9°С.
  • Рівень води — 105,5 см.
  • Температура повітря — 22,4 °С.
  • Вологість повітря — 49,1 %.

За зміною основних гідрометеорологічних показників по посту р. Дніпро тепер можна слідкувати в онлайн-режимі на веб-сайті за посиланням: https://theorems-dnipro.stu.cn.ua/data.

Інформація по посту доступна для широкого загалу.