9 липня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася виїзна нарада з розгляду проблемних питань збереження довкілля Чернігівщини за участю заступників міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Шахматенко та Михайла Хорєва, а також представників профільних відомств. До участі у нараді долучилися і представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів.
У ході розгляду питання головних водно-екологічних проблем на території басейну річки Десна в межах Чернігівської області були обговорені такі аспекти, як скиди зворотних (стічних вод) у поверхневі водні об’єкти, основні антропогенні впливи на стан вод, водно-екологічні проблеми та заходи по реалізації захисту від шкідливої дії вод.
На нараді зазначалося, що для вирішення водно-екологічних проблем басейну Десни потрібні значні фінансові ресурси на реконструкцію очисних споруд, впровадження сучасних методів очистки, завершення робіт на об’єктах незавершеного будівництва а також підвищення екологічної свідомості населення та дотримання водоохоронного законодавства.