Сьогодні, 18 січня начальник Деснянського БУВР Олександр Рибалка, взяв участь в засіданні Штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області та доповів по питанню фактичного стану водогосподарської системи «Остер». Проаналізувавши ситуацію, що склалася в басейні р. Остер, названо  головні причини незадовільної водогосподарської обстановки в басейні р. Остер та шляхи їх вирішення.

Основними причинами такої водогосподарської обстановки, на думку фахівців, є:

  • високий рівень сільськогосподарського використання земель водозбірної площі басейну (близько 70 % від площі водозбору) та порушення водоохоронного режиму.
  • глобальні зміни клімату, що призвели до відсутності поверхневого стоку (з 2018 року відсутнє відчутне весняне водопілля).
  • скид комунальних підприємств зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти басейну р. Остер (найбільші забруднювачі КП «Ніжинське УВКГ господарства», Мринське ВУПЗГ, КП «Козелецьводоканал», Остерське ВУЖКГ).
  • незадовільний стан інженерної інфраструктури мережі меліоративних систем.

Також фахівцями були запропоновані шляхи вирішення ситуації що склалася в басейні р. Остер – проведення реконструкції очисних споруд підприємств комунального господарства, розчищення замулених ділянок магістрального каналу  «Остер», ремонт та реконструкція гідротехнічних споруд ( з яких 6 аварійних), дотримання водоохоронного законодавства.

Підсумовуючи було зазначено, що Деснянське БУВР занепокоєне ситуацією, яка склалася в басейні річки Остер та сподівається на співпрацю з місцевими громадами по вирішенню проблемних питань та впровадженню комплексних заходів щодо збереження водності і охорони вод від забруднення, їх реалізації, як за рахунок державного, так і місцевого бюджетів.