У цей вівторок, 16 червня, відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бобровицької районної державної адміністрації.
В заході взяли участь фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Саме ними було ініційовано включення до порядку денного питання щодо факту самовільного проведення гідротехнічних робіт на річці Недра поблизу села Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області.

У роботі комісії взяли участь представники Новобасанської сільської ради, представники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області та інші зацікавлені представники. Також з ініціативи управління до участі в засіданні залучено представника місцевої прокуратури.

В ході проведення заходу було вирішено створити Комісію для вивчення порушення водного законодавства на території Новобасанської сільської ради. До складу зазначеної комісії увійшли представники всіх зацікавлених сторін.

Новоствореною комісією під головуванням заступника начальника управління Деснянського БУВР Андрія Скуміна невідкладно було проведено обстеження зазначеної ділянки річки Недра.
За результатами обстеження водного об’єкту, встановлено факт порушення водного законодавства. А саме засипка русла річки земляними масами. Тим самим був порушений вільний стік вниз по течії, внаслідок чого спостерігається підтоплення прилеглої території та порушений стабільний екологічний стан по всій протяжності водотоку.
Аналогічний випадок комісією було виявлено на території зазначеної сільської ради на переїзді між селами Білоцерківці та Козацьке на болоті Супій (відсутність вільного стоку) по факту бетонування невідомими особами водопропускних труб.

За результатами роботи комісії напрацьовані заходи по усуненню виявлених порушень водного законодавства.