Навіть в дистанційному режимі фахівці управління продовжують моніторити водогосподарську обстановку в зоні діяльності Деснянського БУВР.
В метеорологічному відношенні звітний тиждень характеризувався мінливою погодою подекуди з опадами у вигляді снігу. Температура повітря коливалася від- 5ºС до +9ºС.
У поточному році у суббасейні Десни склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування аномально-низького весняного водопілля, за усіма його елементами, найнижчого за увесь період багаторічних
спостережень. Аналогічних випадків, коли одночасно поєдналися всі несприятливі умови у суббасейні Десни ще не спостерігалося.
За даними спотережень на гідрологічних постах Чернігівського ЦГМ з початку березня на річках суббасейну Десни зберігається низька водність, за рівнями, витратами води і обсягами стоку – значно нижча за середні багаторічні показники та, навіть, нижча ніж повінь 2015 року.
На даний час на річках Десна, Сейм та Снов спостерігаються незначні коливання рівнів води з тенденцією спаду. Вода знаходиться у межах русел.
Водність більшості середніх та малих річок суббасейну Десни зберігається меншою за середні багаторічні значення. Зберігається маловоддя (гідрологічна посуха).
Наприклад, станом на 25.03.2020 на гідрологічних постах р. Десна в м. Чернігів та р. Снов в м. Сновськ рівні води знаходились на відмітках 213 см та 62 см над нулем поста та є найнижчими показником за 10 років спостережень.
В суббасейн верхнього та середнього Дніпра рівні води були незмінні.
Насосні станції перекачки води не здійснювали.
Канали та гідротехнічні споруди працювали в проектному режимі.