Питання розорювання земель водоохоронних зон та прибережних захисних смуг у Чернігівській області стоїть дуже гостро. В повноваженнях Деснянського басейнового управління, на жаль, немає контролюючих функцій щодо дотримання водного законодавства України.

Проте, водогосподарники не залишаються осторонь та співпрацюють з органами виконавчої влади області та природоохоронними організаціями у напрямку виявлення порушень на землях водного фонду.

Відтак, 15 квітня заступник начальника відділу водних відносин та басейнової взаємодії Світлана Заровська взяла участь у перевірці дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Менського району Чернігівської області. При огляді прибережної захисної смуги річки Десна поблизу с. Максаки в адміністративних межах Лісківського старостинського округу Менської міської ради виявлені порушення природоохоронного режиму використання земель водного фонду.

Того ж дня начальник Сосницького МУВГ Роман Шмотько долучився до засідання спеціальної комісії, створеної спільним розпорядженням Сосницької об’єднаної територіальної громади та Сосницької райдержадміністрації, з метою узгодження дій у протидії з цією проблемою на території громади.
Минулого тижня всі члени комісії здійснили обстеження заплавних лугів р. Убідь (територія Сосницької ОТГ), де також були виявлені порушення вимог ст. 61 Земельного Кодексу України та ст. 88, 89 Водного кодексу України.

Присутніми було прийнято рішення максимально консолідувати зусилля у напрямку заборони будь-якої незаконної діяльності з порушенням норм діючого законодавства України. Наразі всі зібрані матеріали передані до слідчих органів.
Ми будемо тримати вас в курсі останніх новин з цього питання, слідкуйте за оновленням стрічки спільноти.