За даними спостережень Чернігівського обласного центру з гідрометеорології за рівнями води останніх 5 років (2019-2023 рр.) цьогорічний осінній період пройшов з позначками більшими за рівні аналогічних періодів минулих років (діаграма).
В результаті рясних опадів у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу, які зумовили поступове підвищення рівнів води у річках з добовою інтенсивністю 5-9 см на кінець листопада по всіх гідрологічних постах відбулось значне підвищення рівнів води.
За оперативною інформацією Українського гідрометеорологічного центру оцінка водності на річках суббасейнів верхнього Дніпра та річки Десна характеризувалась як значно більша за норму: на р. Сейм (с. Мутин) – 164-250 % норми, р. Дніпро (с. Неданчичі) та р. Десна (с. Розльоти) – 128-143 % норми. На р. Десна (в м. Чернігів) оцінка водності склала 80-120 % норми, а на р. Десна (с. Літки) – 50-79 % від норми.
Наразі на річках спостерігаються льодові явища у вигляді сніжури, заберегів, шугоходу та неповного льодоставу, тому можливі різкі та значні коливання рівнів води, тож рекомендуємо слідкувати за попередженнями про можливі небезпечні, стихійні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах.