Завдяки спільним діям фахівців Деснянського басейнового управління водних ресурсів та правоохоронних органів і взаємодії з органами місцевого самоврядування, набула розвитку ситуація з усунення наслідків самовільного проведення гідротехнічних робіт на річці Недра в селі Нова Басань Бобровицького району. Як повідомлялося раніше, спеціалісти управління 16 червня поточного року ініціювали розгляд питання щодо порушення водного законодавства – самовільного перекриття водотоку на зазначеній водоймі. Було зафіксовано факт засипки русла річки земляними масами, внаслідок чого порушився вільний водотік та відбулося підтоплення прилеглої території, порушено стабільний екологічний стан по всій протяжності річки.

22 червня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бобровицької районної державної адміністрації за результатами розгляду Акту обстеження об’єктів самовільного проведення гідротехнічних робіт на річці Недра в с. Нова Басань, рекомендовано Новобасанській сільській раді із залученням підприємств, що функціонують на її території відповідно до п.5 статті 10 Водного кодексу України та у відповідності до рекомендацій Деснянського басейнового управління водних ресурсів вжити дієвих заходів по відновленню водотоку.

Наразі роботи з розчистки водойми вже розпочаті та проходять у кілька етапів. Вони проводяться поступово для того, щоби уникнути підтоплення прилеглих територій у разі швидкого скиду води.

Деснянське басейнове управління водних ресурсів нагадує, що самовільне перекриття водних об’єктів порушує їх екологічний стан. Відтак є неприпустимим. Такі дії порушують норми українського законодавства та тягнуть за собою встановлену ним адміністративну або навіть кримінальну відповідальність.