Питання розмиву берегів річок Десни та Дніпра, природного спрямлення їх русел та зменшення впливу шкідливої дії вод будуть вирішуватись на державному рівні. Таке рішення, за ініціативи Деснянського БУВР, прийняли депутати Чернігівської обласної ради на двадцять першій сесії сьомого скликання.

За даними моніторингу, котрий здійснюють спеціалісти управління, складна та найбільш водонебезпечна ситуація склалась на чотирьох ділянках:
? р.Десна на відстані близько 1 км від м.Чернігова (ділянка лівого берега);
? р.Десна біля с.Велике Устя Сосницького району Чернігівської області (ІІ-й пусковий комплекс);
? р.Десна біля с.Пекарів Сосницького району Чернігівської області;
? захист земель Любецької селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області від шкідливої дії вод р.Дніпро (ІІ черга).
Читати більше: https://cutt.ly/9rf35Fh

Щоб запобігти непередбачуваним негативним екологічним наслідкам, можливим в результаті розмиву даних берегів, необхідне термінове проведення відповідних заходів, направлених на укріплення берегу на відповідних ділянках.

Отож, народні обранці зобов’язалися звернутися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністра енергетики та захисту довкілля України щодо фінансування заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

До першочергових завдань даної Програми у напрямку захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод відноситься будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, в тому числі берегоукріплювальних споруд на річках.

Слідкуйте за новинами, далі буде…