14 березня у місті Чернігів відбувся захід з публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна).

У заході взяли участь понад 50 учасників – представники органів влади, водогосподарських організацій, члени басейнової ради, представники територіальних громад, водокористувачі суббасейнів, науковці, громадські організації та зацікавлені особи.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак, начальник Деснянського БУВР Олександр Рибалка та голова Басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра Сергій Цибуля.

У своєму зверненні Ігор Гопчак зазначив, що розробка ПУРБ є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС.

Реалізація ПУРБ – це виконання програми заходів для досягнення «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод.

Представники проєкту Блю Ріверз Екологічний Консалтинг – Олексій Ярошевич та Катерина Мудра розповіли про План управління річковим басейном Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна) 2025 – 2030 рр., аналіз стану річкового басейну та екологічний і хімічний стани масивів поверхневих вод. Начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Деснянського БУВР Світлана Заровська представила повний перелік Програм (планів) для суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна району  річкового басейну Дніпра, їх зміст та проблеми, які передбачено вирішити.

Після цього відбулося обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна) 2025-2030 рр  та обговорення пропозицій  і зауважень.

За результатами публічного обговорення буде доповнено розділ 9 ПУРБ Дніпра: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».

Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дніпра (суббасейни Верхнього Дніпра та річки Десна) можна ознайомитися за посиланням.

Громадські обговорення проведені за підтримки проєкту ЄС «Водні ресурсі та екологічні дані» EU4Environment&Data.