22 червня відбулось чергове засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра для обговорення питань впровадження інтегрованого управління водними ресурсами та підготовки плану управління річкового басейну Дніпра.
Директор Blue Rivers Екологічний консалтинг Олексій Ярошевич ознайомив учасників засідання з виконанням графіка підготовки плану управління суббасейну Верхнього Дніпра і річки Десна та подальшими кроками щодо написання восьмого розділу, що включає повний перелік програм і планів, їх зміст і проблеми, які передбачено розв’язати.
Ірина Мороз, начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Деснянського БУВР, наголосила, що стратегічною ціллю ПУРБ є досягнення «доброго» екологічного стану поверхневих вод та проінформувала про залучення водокористувачів і органів місцевого самоврядування до надання пропозицій з підготовки програми заходів. З цією метою управлінням проведено навчальні семінари та ряд консультацій. В результаті проведеної роботи, до управління надійшло 442 пропозиції від 109 водокористувачів та від 69 територіальних громад суббасейну.
Крім цього, в нашій країні, в тому числі на території суббасейну, продовжується повномасштабна війна, прикордонні райони перебувають постійно під обстрілами, що завдає збитків водній галузі та негативно впливає на стан водних об’єктів регіону. Ліквідація наслідків військових дій також буде врахована у програмі заходів.
Наразі підготовлено робочий проєкт заходів та проводиться аналіз їх економічної ефективності. Але це ще не кінцевий варіант, інформація буде уточнюватись та доповнюватись протягом поточного року.
Також за пропозиціями членів басейнової ради, до порядку денного засідання було включено питання існуючих проблем обліку використання води, адже відсутність дієвого обліку використання водних ресурсів водокористувачами фактично призводить до невиконання умов спеціального водокористування, неконтрольованого споживання та ненадходження коштів від сплати рентної плати. Детальну інформацію з цього питання надав Сергій Жук, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Наприкінці засідання голова басейнової ради Сергій Цибуля представив присутнім освітню програму «Екологія» в НУ «Чернігівська політехніка» для врахування думки досвідчених фахівців при підготовці майбутніх спеціалістів.
Всі пропозиції та думки, які звучали на засіданні будуть опрацьовані та враховані в подальшій діяльності.