Внаслідок руйнівної дії течії річок Десна та Дніпро, особливо в період повені, відбуваються інтенсивні руслові процеси, які суттєво впливають на екологічну напруженість прилеглих територій, несуть загрозу втрати сільськогосподарських земель, територій населених пунктів, господарських об’єктів та житлових будівель.
Зокрема на території Сосницької територіальної громади між селами Спаське та Якличі (правий берег річки Десна), біля сіл Велике Устя і Пекарів (лівий берег річки Десна) інтенсивні руслові процеси створили реальну загрозу підмивання дорожнього полотна автомобільних доріг Сосниця-Пекарів-Шаболинів, Сосниця — Шаповалівка та Спаське-Якличі. Місцеве населення вкрай стурбоване, адже ці дороги є єдиним найближчим сполученням між населеними пунктами громади і її центром. Вирішення даних проблем можливе шляхом будівництва берегоукріплень.
 Фахівцями Деснянського БУВР спільно з представниками місцевих громад наразі проводиться моніторинг ефективності функціонування існуючих об’єктів протипаводкової захисної інфраструктури — берегоукріплень, дамб та інших захисних споруд, а також необхідність у будівництві нових об’єктів.
 За результатами моніторингу будуть сформовані пропозиції щодо удосконалення існуючої інфраструктури захисту від підтоплень територій громад (проведення реконструкції або будівництва захисних дамб) з подальшим включенням їх до Плану управління ризиками затоплення на окремих територіях у межах району річки Дніпро на 2023-2030 роки.
  •  Довідково: Ознайомитись з Планом управління ризиками затоплення на окремих територіях у межах району річки Дніпро на 2023-2030 роки https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/895-2022-%D1%80#Text