Відповідно до міждержавних угод про співробітництво на транскордонних водних об’єктах, фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів провели чергову перевірку якості поверхневих вод транскордонних об’єктів. Спостереження проводилося у 10 пунктах моніторингу суббасейнів Верхнього Дніпра та Десни на 9 транскордонних масивах поверхневих вод річок Дніпро, Сож, Десна, Ірпа, Ревна, Снова, Цата та Судость. Перевірка проводилася за 28 фізико-хімічними показниками.
Згідно графіку, у серпні місяці відбувся відбір та доставка проб поверхневої води на гідрохімічний аналіз до лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР. За результатами було встановлено, що всі гідрохімічні показники перевіреної води перебувають в межах норм, встановлених для водойм рибогосподарського призначення.
Всі дані лабораторних досліджень за пунктами моніторингу масивів поверхневих вод в частині проведення Деснянським БУВР є у відкритому доступі на офіційному сайті Держводагенства в розділі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України». Розміщена там Інтерактивна мапа візуалізації результатів моніторингу дає можливість оцінити стан водного об’єкта та порівняти його з встановленими нормативами якості поверхневої води.