Задля недопущення надзвичайних ситуацій пов’язаних зі шкідливою дією вод Деснянське БУВР щорічно здійснює моніторинг переформування берегів річки Десна.
Днями спеціалісти управління здійснили відповідне робоче обстеження берегів річки Десна на території Чернігівського району (с. Соколівка Гончарівської ТГ, с. Надинівка Кіптівської ТГ).
Зазначимо, що в с. Соколівка Гончарівської ТГ в 90-х роках з метою захисту від шкідливої дії вод було виконано кріплення правого берегу річки шляхом утворення щебеневої накидки на протяжності 450 м. Схожа ситуація і в с. Надинівка Кіптівської ТГ – в 70-х роках тут також побудовано берегоукріплення шляхом закріплення лівого берегу залізобетонними плитами на протяжності 760 м. Внаслідок виконаних робіт ситуація стабілізувалася.
Але наразі загроза розмиву існує нижче закріплених ділянок вниз по течії р.Десна. Під час виїзного обстеження фахівцями управління встановлено, що показники розмиву берегів в 2021 році не перевищили середньобагаторічних значень — в с. Соколівка — 2 метри, а в с. Надинівка — 2,6 метри. Також було встановлено, що відстань до будівель в с. Соколівка – 60 м, а в с. Надинівка 50 м. Наразі загроза руйнування житлових та господарських будівель через шкідливу дію вод р. Десни на зазначених ділянках відсутня.