До дня водно-болотних угідь, що відзначається в Україні 2 лютого, ми продовжуємо розповідь про болота загалом та про болотні масиви Чернігівщини, зокрема.
На Чернігівщині знаходиться одна з найбільших в Україні болотних систем – «Замглай». Це болото знаходиться в верхів’ї однойменної річки на території Ріпкинського та Городнянського районів Чернігівської області. Заболочене дно колись широкої долини Дніпра сягає 25 кілометрів протяжності з північного заходу на південний схід та займає близько 10 000 га площини, 8 300 га з яких – поклади торфу.
Ця болотна система живиться переважно поверхневими та ґрунтовими водами. Спеціалісти виділяють в ній такі болота: Паристе, Північний Замглай (дренується річкою Вир), Центральний Замглай та Південний Замглай (дренується річкою Замглай). Центральний Замглай лежить на вододілі. Саме тут накопичуються найбільші поклади торфу в системі. Середня глибина торф’яного шару цих боліт складає близько 1,6 м, а максимальна – 6 м.
Північно-західна частина водно-болотного угіддя раніше була пасовищем та сінокосом, а центральна – місцем видобутку торфу. Навіть дотепер тут можна побачити залишки діяльності Замглайського торфобрикетного заводу, що мають форму заводнених кар’єрів. Нині на території болотної системи функціонує ландшафтний заказник державного значення «Замглай», з площею 4 428 га, котрий був створений у 2000 році. Завдяки цьому кожен бажаючий може відвідати територію одного з найбільших болотних масивів Полісся між ріками Сож та Десна та помилуватися краєвидами із заплавами та озерами.