Водні ресурси — стратегічний, життєво важливий природний ресурс, що має особливе значення. Вони є національним багатством кожної країни, однією з природних основ її економічного розвитку.

Де можна отримати достовірну інформацію про річки, що протікають біля твого села чи міста.

На сьогодні з метою об’єктивного інформування громадськості про водні об’єкти створений та працює геопортал, який можна знайти за посиланням: http://geoportal.davr.gov.ua:81/

Геопортал «Водні ресурси України» має зручний та зрозумілий для користувачів інтерфейс. Будь-який користувач мережі Інтернет може легко здійснювати навігацію по карті, вимірювати відстані, комбінувати різну графічну інформацію, створювати тематичні карти та багато іншого.

На геопорталі ви маєте змогу ознайомитись з районами річкових басейнів, виділених на території України, річковими суббасейнами, водогосподарськими ділянками, річками (довжиною від 10 км, площею ~20 км²), озерами/водосховищами (площа від 0,5 км²), їх екологічним та хімічним станом, а також зонами, що охороняються.

Зазначена інформація може бути вам у нагоді, оскільки геопортал створювався для забезпечення вільного доступу до екологічної інформації та розрахований на користування широким колом осіб.

Отже, при бажанні ви можете отримати необхідну інформацію щодо поверхневих водних об’єктів суббасейну річки Десна, який входить до складу району басейну річки Дніпро, також отримати інформацію про якісний стан водних ресурсів можна за посиланням: https://www.davr.gov.ua/