Однією із задач, що стоять перед Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів є підтримання водогосподарсько-меліоративного комплексу в належному стані.

Протягом першого півріччя 2020 року водогосподарськими організаціями Чернігівської області забезпечено виконання плану ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарських меліоративних системах. Загалом на каналах осушувальних систем здійснено вирубку чагарнику на площі близько 310 га, від трав’яної рослинності проведено покіс території площею 460 га (з них механізованим способом – 140 га). Також водогосподарники здійснили технічний догляд 281 гідротехнічної споруди та очистку від мулу та наносів в об’ємі близько 1000 м³.

Активно проходить й співпраця з представниками органів місцевого самоврядування. Наразі опрацьовуються питання щодо взяття меліоративних фондів на баланс об’єднаними територіальними громадами або власниками меліорованих сільськогосподарських земель, на території яких вони розташовані.

Крім того, проводилися спільні з представниками місцевої влади обстеження об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, спрямовані на те, щоби попередити виникнення пожеж на ділянках торфових земель.

Також разом з представниками міських рад та райдержадміністрацій перевірено готовність водогосподарських об’єктів та систем, виконання протипожежних заходів у районах. Зокрема щодо протидій пожежам на торфовищах в межах осушувальних систем «Остер II черга», «Остер III черга», «Смолянка», «Галка», «Удай», «Ромен», «Ковпита», «Убідь», «Устіж», «Доч-Гали», «Стариця».

Проведено ряд гідротехнічних заходів по наповненню водою відкритої мережі каналів, де у минулі роки були пожежі. З метою забезпечення вологою та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами на осушуваних землях області, забезпечено наповнення водою каналів державних міжгосподарських меліоративних систем загальною протяжністю близько 2,0 тис. км. На теперішній час зарегульовано вільного стоку загальним об’ємом близько 13,2 млн м3 води. З них близько 5,2 млн м3 на торфових землях та створено запас води на водних об’єктах (водосховищах, ставках, тощо) близько 90,0 млн м3.

Разом з тим зазначимо, що зважаючи на маловодність у поточному році, зарегульований об’єм води у відкритій меліоративній мережі каналів є значно меншим за аналогічні показники минулих років. Зокрема на 3,8 млн м3 за показник 2019 року та на 7,8 млн м3 за показник 2018 року.