Підбиваючи підсумки першої третини літа, хочеться зазначити, що червень, як перший місяць літа видався достатньо активний для водогосподарників Чернігівщини. Адже саме в цей період проводяться основні роботи на міжгосподарській меліоративній мережі.
Так, спеціалістами підвідомчих організацій Деснянського басейнового управління водних ресурсів протягом червня активно проводились ремонтно-доглядові роботи. Зокрема здійснено поточний ремонт шлюза-регулятора на водосховищі річки Борзенка, проведена окоска та видалення чагарникової рослинності на осушувальних системах «Одулівська річиця», «Млинок» та «Доч-Гали».
З метою інформування громадян щодо водних об’єктів, їх відтворення та збереження Деснянським БУВР оновлено інформаційні стели на меліоративній мережі. Осучаснені вони вже встановлені на осушувальних системах «Галка», «Остер I черга», «Краснянська», «Ромен» та «Калита Гало».
Активно продовжується співпраця управління й з об’єднаними територіальними громадами. Спеціалістами управління проведено 6 робочих зустрічей з органами місцевого самоврядування в ході яких здійснювалися обстеження торфовищ, гідротехнічних споруд, прибережних захисних смуг та каналів осушувальних систем. Триває робота з виявлення, обстеження, а в подальшому і взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд. Здійснюється й впорядкування природніх джерел та криниць. За зверненням органів місцевого самоврядування у червні в Сосницькому районі відновлено 3 криниці, котрими користується місцева громада.
Окрім цього, в червні місяці проводився щорічний моніторинг стану переформування берегів річки Десна. Роботи здійснювалися на території Сосницького та Менського районів Чернігівської області.
Також планово фахівцями Деснянського БУВР відібрано 34 проби ґрунту та 6 проб ґрунтових і дренажних вод для хімічного аналізу на осушувальній системі «Млинок», що в Борзнянському районі.
Дбають працівники управління й про екологію та довкілля. До свого професійного свята – Дня працівників водного господарства влаштували прибирання вздовж ділянки берегу річки Білоус (притока Десни) поблизу села Павлівка. Сподіваємося відвідувачі цієї мальовничої й досить популярної місцини слідуватимуть прикладу дбайливого ставлення до довкілля й берегтимуть водні об’єкти та природу загалом від сміття. Аби завжди мати змогу насолодитися перевагами екологічного відпочинку біля води.
Продовжуємо й надалі ефективно працювати задля збереження та відтворення водних ресурсів Чернігівщини.