На сучасному етапі підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра Деснянським БУВР спільно з громадами та водокористувачами формується проєкт переліку заходів, спрямованих на вирішення головних водно-екологічних проблем басейну.
Найбільша кількість забруднюючих речовин надходить до річок внаслідок скиду підприємствами комунального господарства недостатньо очищених стічних вод від точкових джерел скиду або відсутністю очистки взагалі. І, як наслідок, створюються потенційні ризики забруднення водних ресурсів.
Саме тому, особлива увага Деснянського БУВР при підготовці програми заходів до ПУРБ Дніпра приділялась саме підприємствам комунального господарства смт Сосниця, м. Батурин, м. Носівка, смт Любеч, смт Понорниця.
25 липня організовано онлайн-семінар «Шляхи вирішення головних водно-екологічних проблем суббасейнів Чернігівщини» для територіальних громад та найбільших водокористувачів з метою встановлення спроможності в реалізації запланованих заходів з будівництва очисних споруд населених пунктів.
На семінарі європейським досвідом ділилися представники Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» Закарпатської області, обговорили процедуру оформлення земельних ділянок під проєктування КОС, розробку необхідних матеріалів для початку проведення проєктних робіт та розглянули перспективи і можливості, які відкриває для розвитку громади наявність такої сучасної інфраструктури, в тому числі і перспективи залучення інвестицій та коштів Європейського Союзу, міжнародних організацій та інших донорів для їх реалізації.
Учасники заходу прийшли до спільного рішення, що такі інноваційні природоорієнтовані ідеї є актуальними в довгостроковій перспективі. Зокрема, будівництво очисних споруд в населених пунктах є наразі першочерговим завданням для вирішення головних водно-екологічних проблем місцевих громад в рамках реалізації ПУРБ Дніпра.